خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

ماجرای خرید و فروش کیسه های هوای تازه و استقبال مردم برای خرید این کیسه های هوا و این که چه هوایی داخل این کیسه ها هست و چه فایده ای برای مردم دارد جای سوال است ؟!!

کیسه های هوای تازه در فروشگاهی در چین در معرض فروش گذاشته شده و افراد واقعا در حال خریدشان هستند .

فروشگاهی در چین در روز دوشنبه با فروش “هوای تازه” با قیمتی ارزان سورپرایزی بزرگ برای مشتریانش داشت.

این کیسه های هوای ارزانقیمت در شهر ژی یان در معرض فروش گذاشته شدند، که آلودگی هوای آن در سطح “متوسط” است، ولی آلودگی آن از استاندارد ۲۵ میکروگرم اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی ۴۰ میکروگرم بالاتر است.

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

به نقل از  Tencent (به نقل از Shanghaiist)، مشتریان علاقه مند برای خرید کیسه های هوای تازه به قیمت فقط ۱ یوان (۱۵/۰ دلار) به ازاء هر کیسه تجمع کردند. در حالی که فروشندگان مشخص نکرده بودند که این هوا واقعا از کجا آورده شده است، ولی احتمالا از جایی با آلودگی کمتر از پایتخت استان شانکسی آورده شده است.
قیمت پایینتر این کیسه های هوا هم باعث رحتی خیال خریداران می شود زیرا “محصولات” مشابه معمولا با قیمتهای بالایی فروخته می شوند. به عنوان مثال شرکت نوبنیاد کانادایی  Vitality Airهوای کوهستانی کانادا را به قیمتی بین ۲۰ تا ۳۲ دلار به ازاء هر قوطی می فروشد.

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

ژی یان با مشکل مزمن دود صنعتی دست به گریبان است، به خصوص در زمستان. بنا بر دیتابیس وزارت حفاظت از محیط زیست چین، در لیست بدترین کیفیت هوا در جایگاه دهم قرار دارد، که تقریبا مطابق با سطح آلودگی پکن است.

خرید و فروش احمقانه کیسه های هوای تازه! عکس

با توجه به این واقعیت که آلودگی هوای چین با دود صنعتی هر روز حدود ۴۰۰۰ نفر را به کام مرگ فرو می برد، روند رو به رشد رو آوردن کارآفرینان به پول در آوردن از تراژدی زیست محیطی این کشور می تواند مایه تاسف باشد.

نازوب


www.birfun.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *