آموزش کامل طرز تهیه غذایی مخصوص و خوشمزه پاچینی مرغ


.: آموزش کامل طرز تهیه غذایی مخصوص و خوشمزه پاچینی مرغ :. مواد لازم برای تهیه پاچینی «« بازوی مرغ     ۶ عدد »» «« پیاز     ۱ عدد »» «« آب لیمو ترش     ۲ قاشق غذاخوری »» «« آرد ذرت    ۱ قاشق غذاخوری »» «« کنجد    ۴ قاشق غذاخوری »» «« پودر سوخاری   …

.: ئآموزش کامل طرز تهیه غذایی مخصوص و خوشمزه پاچینی مرغ :.

مواد لازم برای تهیه پاچینی

«« بازوی مرغ     ۶ عدد »»

«« پیاز     ۱ عدد »»

«« آب لیمو ترش     ۲ قاشق غذاخوری »»

«« آرد ذرت    ۱ قاشق غذاخوری »»

«« کنجد    ۴ قاشق غذاخوری »»

«« پودر سوخاری    ۱ پیمانه »»

«« تخم مرغ    ۱ عدد »»

«« پنیر پارمزان    ۲ قاشق غذاخوری »»

«« نمک و فلفل سیاه و آویشن    به مقدار لازم »»

«« زعفران آب گرفته    مقداری »»

«« روغن    جهت سرخ کردن »»

طرز تهیه پیش غذای پاچینی

برای پاچینی از قسمت بالای بال مرغ که همان بازوی مرغ است استفاده می کنیم. بازوهای مرغ را جدا کنید و با یک عدد پیاز خلال شده و زعفران و آب لیمو ترش و نمک و فلفل در ظرفی بریزید و خوب هم بزنید تا مواد به خورد مرغ برود.

مرغها را بگذارید چند ساعت یا از شب تا صبح مزه دار شود. اگه عجله دارید می توانید این مرحله را حذف کنید ولی مزه دار کردن مرغ تأثیر زیادی در طعم نهایی دارد، پس توصیه می کنم حذف نکنید.

بعد از مزه دار شدن مرغ ها در حالیکه بازوی مرغ را با یک دستتان گرفتید با چاقو یک برش به قسمت بالای آن بدهید تا گوشتش از استخوان جدا شود حالا با کمک چاقو یا دست گوشت بازو را به سمت پایین بکشید تا کاملاً از استخون جدا شود.

آموزش تهیه پاچینی خوشمزه و مقوی

حالا بازوهای آماده شده را ابتدا در مخلوط آرد بزنید تا خوب کاور شود بعد در تخم مرغ زده شده بزنید و برای بار دوم در آرد بزنید و خوب تکان بدهید تا کاملاً آغشته شود همه ی بازوها را به همین ترتیب آماده کنید.

در شیرجوش یا قابلمه ی کوچک گودی مقدار نسبتاًَ زیادی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار بدهید تا خوب داغ شود وقتی روغن خوب داغ شد، پاچینی های آماده شده را در قابلمه بگذارید و روی حرارت ملایم اجازه بدهید خوب سرخ شوند.

دستور تهیه و مواد لازم برای پاچینی رستورانی فست فود

یادتان باشد حرارت نباید زیاد باشد چون داخل پاچینی هایتان خام باقی می ماند و روی آن می سوزد باید با حرارت ملایم حدود ۲۰ دقیقه سرخ شوند.

بعد از روغن در بیارید و روی دستمال آشپزخانه بگذارید تا روغن اضافی آن گرفته شود سپس در ظرف مناسب به همراه سبزیجات دلخواه یا سیب زمینی سرخ کرده سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *