روش تهیه کاپ کیک پرتقالی خوشمزه و عالی


دسر بسیار زیبا که هر کسی را برای میل کردن به سمت خود می خواند. کاپ کیک پرتقالی را می توانید درست کنید و در کنار خانواده میل نمایید. حالا که هنوز در فصل پرتقال هستیم، از این فرصت استفاده کنیم و کاپ کیک های خوشمزه پرتقالی درست کنیم. با ما در این مطلب همراه شوید.

مواد لازم:
آرد ۲ لیوان
شکر ۱ لیوان
تخم مرغ ۲ عدد
کره نصف لیوان
بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
نمک ۱ چهارم قاشق چایخوری
آب پرتقال ۱ چهارم لیوان
شیر نصف لیوان
پوست پرتقال (تلخی گرفته شده) ۱ قاشق غذاخوری
اسانس وانیل ۱ تا ۲ قطره

مواد کِرِم مخصوص:
روش تهیه کاپ کیک پرتقالی خوشمزه و عالی

پنیر خامه ای ۱ سوم لیوان
پودر قند ۲ لیوان
عسل ۲ قاشق چایخوری
کره ۲ قاشق غذاخوری
اسانس وانیل ۱ تا ۲ قطره
نمک ۱ هشتم قاشق چایخوری

روش تهیه کاپ کیک پرتقالی خوشمزه و عالیطرز تهیه:
۱-ابتدا تخم مرغ و کره را در دمای اتاق قرار دهید تا با محیط هم دما شوند.کره نرم شده و شکر را مخلوط کرده و با همزن به خوبی یکنواخت کنید و بعد تخم مرغها و اسانس وانیل را اضافه کرده و به خوبی مواد را مخلوط کنید.پوست پرتقال تلخی گرفته شده را رنده زده و به مواد اضافه کنید و کمی هم بزنید.

۲-آرد،بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و مواد را ۲تا۳بار الک کنید تا هوا خورده و سبک شوند.شیر و آب پرتقال را به مواد اولیه(شکر و تخم مرغ)اضافه کرده و باز با همزن بزنید .همین طور که خمزن روشن است آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.

۳-قالب مناسب یا کاغذهای مخصوص کاپ کیک را چرب کرده و داخل هر کدام را تا نیمه یا ۲سوم آن پر کنید و آن را داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰درجه داغ شده است به مدت ۱۵تا۲۵دقیقه قرار دهید تا کیک کاملا پخته و رنگ آن طلایی شود.

طرز تهیه کِرِم مخصوص:
روش تهیه کاپ کیک پرتقالی خوشمزه و عالی

۱-پنیر خامه ای و نمک را با هم مخلوط کرده و با چنگال به خوبی هم بزنید تا کمی نرم شوند.کره را که از قبل به دمای محیط رسیده است به آنها اضافه کرده و مواد را با همزن به خوبی مخلوط کنید.عسل و اسانس وانیل را اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید.

۲-همزن را خاموش کرده و پودر قند را کم کم به مواد اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید و در پایان همزن را روشن کرده و مواد را آنقدر بزنید تا حالت کِرِم مانند بگیرند.

۳-وقتی کاپ کیک آماده شد آنها را کنار بگذارید تا خنک شوند سپس روی آنها مقدار خیلی کمی کره بمالید و از کِرِم مخصوص روی آنها بریزید و برای سرو اماده کنید.

 


www.birfun.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *