طرز تهیه صبحانه مقوی با جوی دو سر

 

طرز تهیه صبحانه مقوی با جوی دو سر مواد لازم برای جوی دو سر پخته با نارگیل برشته : تخم کتان ۲ قاشق سوپخوری آب ۵ قاشق سوپخوری نارگیل تازه رنده شده ۲/۳ پیمانه بادام بدون پوست بوداده و خرد شده ۲/۳ پیمانه پرک جوی دو سر ۲ پیمانه میوه خشک ( کشمش، آلوی خشک […]

 

 

طرز تهیه صبحانه مقوی با جوی دو سر

مواد لازم برای جوی دو سر پخته با نارگیل برشته :

تخم کتان ۲ قاشق سوپخوری
آب ۵ قاشق سوپخوری
نارگیل تازه رنده شده ۲/۳ پیمانه
بادام بدون پوست بوداده و خرد شده ۲/۳ پیمانه
پرک جوی دو سر ۲ پیمانه
میوه خشک ( کشمش، آلوی خشک وکرن‌بری) ۳ قاشق سوپخوری
شکر ۱ قاشق سوپخوری
نمک ۱/۴ قاشق چایخوری
عسل ۲ قاشق سوپخوری
شیر یا شیرنارگیل با شیربادام ۳/۴ و ۱ پیمانه
روغن نارگیل ۱/۴ پیمانه
انجیر تازه چند عدد

joo

روش تهیه جوی دو سر پخته با نارگیل برشته :

فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد روشن کنید سپس یک ظرف گود به ابعاد حدودا ۲۰ سانتی‌متر را با روغن نارگیل یا هر روغن گیاهی دیگر چرب کنید.

تخم کتان را با آب در ظرفی بریزید کنار بگذارید نارگیل رنده‌ شده را در سینی بریزید و در فر در حال گرم شدن بگذارید. وقتی نارگیل‌ها بعد از ۴-۳ دقیقه طلایی، قهوه ای شدند سینی را بیرون بیاورید.

کاسه ای بزرگ بردارید و جو، بادام و نیمی از نارگیل برشته را در آن بریزید. میوه خشک، شکر و نمک را هم اضافه کرده، مواد را با هم مخلوط کنید.

تخم کتان را دریک کاسه‌ بزرگ بریزید. عسل و شیر را هم به آن بیفزایید و هم بزنید. در حین هم زدن روغن نارگیل را هم اضافه کنید تا با دیگر مواد مخلوط شود. حالا مواد خشک را به این کاسه افزوده و مخلوط کنید.

مواد را در ظرف چرب شده بریزید و در فر قرار دهید تا به مدت ۴۰ دقیقه حرارت ببینند. وقتی کناره‌های مواد طلایی، قهوه‌ای شد، حرارت را تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد زیاد کنید و مواد را ۵ تا ۸ دقیقه دیگر حرارت دهید.

بعد از این مدت ظرف را بیرون بیاورید. در این حالت مواد باید حالت چیپسی پیدا کرده باشند؛ یعنی گوشه ها قهوه ای رنگ و برشته شده باشند.

جوی برشته را گرم سرو کنید. به دلخواه می‌توانید کمی خامه، انجیر یا هر میوه دیگر فصل و نارگیل برشته بیشتر به آن بیفزایید. این صبحانه وقتی تازه مصرف می‌شود طعم بهتری دارد. اما می‌توانید تا ۳ روز آن را در یخچال نگه دارید. فقط موقع مصرف یادتان باشد دوباره آن را در فر یا مایکروفر گرم کنید.

بیتوته

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *